Вас вітає Рівненська ЗОШ
Середа, 23.05.2018, 12:01
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна матеріально-технічна та навчально-методична базаРеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
                     ІІ. Матеріально-технічна та навчально-методична база

2.1.Загальний стан будівель  та приміщень школи

 Основне приміщення школи  збудовано   за типовим  проектом і здано в експлуатацію в 1973 році. Додатковим окремим приміщенням  є  шкільна майстерня. Школа двоповерхова,  має підвальне приміщення площею 1040 м2, Загальна площа всіх приміщень складає 2830 м2, в тому числі учбова – 1120 м2.  За результатами щорічного дворазового огляду  школи будівлі знаходяться в задовільному стані і не потребують капітального ремонту.  Це є результатом системної роботи  протягом року  адміністрації школи та допоміжного персоналу по дотриманню належного санітарного  та технічного стану приміщень школи.

  В школі функціонує 15 навчальних кабінетів; 2 майстерні, кабінет інформатики ( 8+2 ПК); бібліотека; актова зала; спортивний зал (20х9); в листопаді місяці обладнано гімнастичний зал; спортивний майданчик, волейбольна і баскетбольна площадки, стадіон; їдальня на 52 посадочних місця, яка забезпечена меблями, холодильником з морозильною камерою, бойлером, електром’ясорубкою миючими та дезінфікуючими засобами.

За результатами обстеження школи комісією  райдержадміністрації у серпні місяці та актом районної санстанції технічний та санітарно гігієнічний стан будівель та приміщень школи відповідає державним санітарним  правилам та нормам.

2.2. Зовнішня естетична культура школи

 Загальна площа земельної ділянки складає 1,5 га. На цій території розташовані: основне приміщення школи, майстерня,  газова топкова. Територія школи частково огороджена, зелена зона складає  40% території Підїздні шляхи та прилягаючі до школи території заасфальтовані. Частину території школи займає спортивний майданчик, обладнання якого пофарбоване і має гарний вигляд. На подвір'ї школи встановлені лавки для відпочинку для кожного класу. Частина території школи розділена на пришкільні ділянки, які закріплені за класами і на яких учні вирощують квіти і доглядають за ними. З ранньої весни до пізньої осені  розмаїття квітів навколо школи милує око. Віконні рами  з зовні пофарбовані. Ще більше поліпшили зовнішній вигляд металопластикові вікна в спортивному залі та три метало пластикові  віконно-дверні конструкції, на які були поміняні старі вікна і двері. Територія школи завжди в охайному вигляді.

Це дає можливість зробити висновок, що зовнішній стан шкільних будівель та пришкільної території виглядає естетично привабливим.

2.3. Дотримання охорони праці та безпеки життєдіяльності

 Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності в школі проводиться на основі Законів України «Про освіту», «Про охорону праці», наказу Міністерства освіти і науки № 563 від 01.08.01 р. « Про організацію роботи з охорони праці в установах і закладах освіти» іншими галузевими  нормами та інструкціями .

  З метою забезпечення здорових та безпечних умов праці в школі та відповідно до наказу по Рівненській ЗОШ від 15.09.2007 р. № 77 « Про затвердження положень  з  охорони праці» затверджено Положення про систему управління охороною праці в Рівненській ЗОШ . Управління  охороною праці в школі здійснює директор школи Гурова Ганна Миколаївна. У відповідності з названим Положенням видається наказ « Про організацію охорони праці в школі в поточному навчальному році», в якому визначені окремі особи, що відповідають за збереження життя і здоров’я при проведенні занять – Пацюк Л.Я., заступник директора школи з навчально – виховної роботи, під час позакласних та позаурочних заходів – Нараївська Г.І., заступник директора школи з виховної роботи. Наказ доведено до відома всіх працівників.

  Ефективність дій системи управління охороною праці забезпечується неухильним виконанням задач та функцій охорони праці та їх реалізацією адміністрацією школи.

  З метою покращення умов праці між адміністрацією та профспілковим комітетом школи укладено колективний договір на 2011 - 2013 роки, який зареєстровано в управлінні праці та захисту населення Очаківської райдержадміністрації __від ____________

  Колективним договором передбачено розділ « Охорона праці» та складено Комплексні заходи по досягненню встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням і аваріям.

  Двічі на рік, у грудні та червні, проводиться аналіз ( за потребою ) причин виробничого травматизму  та профзахворювань. При прийнятті на роботу та в її процесі з працівниками проводиться навчання з охорони праці. Для основних категорій працівників адміністрацією школи розроблено посадові інструкції, які затверджені директором школи.

  Школа постійно забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами.

    Щороку організовано безоплатні  попередні та періодичні медогляди для працівників. Протягом грудня місяця 2007 року проведено атестацію робочих  місць за умовами праці.

  Щороку методична база для навчання з охорони праці поповнюється плакатами, пам’ятками та іншими засобами агітації.

  В школі обладнано кімнату для відпочинку працівників, окреме приміщення для працівників газової котельні з вводом якої в школі підтримується відповідний температурний режим, побудовано внутрішній туалет для учнів та працівників школи, замінено 2-є вхідних в школу дверей. Рівень захворюваності достатньо низький.

  Здійснено поточний ремонт спортивного залу, їдальні, класних кімнат, коридорів,  замінено вікна в спортивному залі, 3-є дверей з вікнами (запасні виходи) на металопластикові, замінені всі двері в класах, підсобних та допоміжних приміщеннях ( всього 51 шт. міжкімнатних дверних блоків) благоустроєний вхід в школу (оштукатурені колони, облицьовано вагонкою тамбур), коридор на другому поверсі, зала для занять гімнастикою та вихід на другий поверх (побудована арка на сходинковому марші), обладнана спальна кімната для учнів 1 класу,  розпочато будівництво огорожі навколо школи, сплановано й розпочато благоустрій спортивного сектору,  знесена стара котельня з території школи.

   У грудні 2007 року у школі проведена атестація робочих місць.

  Відповідно до програми навчання працівників з охорони праці, не електротехнічний персонал проходить навчання за типовою програмою, якою передбачено тему «Електробезпека».

 Чистота повітря в приміщеннях школи забезпечується відповідністю кількості дітей до нормативної наповнюваності, регулярністю (згідно вимог) вологого прибирання із використанням дезінфікуючих та миючих засобів, дотриманням усіх видів провітрювання. Класні кімнати та кабінети провітрюються на перервах,  а рекреації під час уроків.

   Будівля школи обладнана системами господарсько – питного, протипожежного водопостачання, каналізацією.

  Всі приміщення в школі мають природне освітлення. Оптимальний рівень природного освітлення здійснюється верхнім та боковим освітленням. Максимальна кількість приміщень школи орієнтована на південний бік горизонту. Рівень штучного освітлення здійснюється лампами розжарювання (150 ЛК) та відповідає СН і ПП – 4 – 79.

 З метою забезпечення безпечного проведення навчально-виховного процесу адміністрацією школи проводиться ряд комплексних заходів відповідно до річної циклограми з охорони праці:

·        Оформлення акту підготовки школи до нового навчального року;

·        Видання наказу «Про призначення відповідальних осіб за роботу з охорони праці та безпеку життєдіяльності»;

·        Проведення вступного інструктажу з учнями та новоприбулими працівниками;

·        Видання наказів «Про організацію роботи з охорони праці в поточному навчальному році», «Про посилення протипожежного захисту в осінньо – зимовий період», «Про дотримання пожежної безпеки під час новорічних свят»;

·        Наказ «Про заходи щодо запобігання дитячого та виробничого травматизму»;

·        Перевірка захисного заземлення й опору ізоляції електромереж;

·        Контроль за проведенням конкурсів знавців пожежної справи та правил дорожнього руху;

·        Підсумки роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності за навчальний рік;

·        Звіт комісії з охорони праці на зборах трудового колективу.

 

  В Рівненській ЗОШ  розроблено Положення про розробку інструкцій з охорони праці, відповідно до якого інструкції складаються та переглядаються не рідше 1 разу на 5-ть років, а для професій або видів робіт з підвищеною небезпекою – не рідше 1 разу на 3 роки.

Проведення інструктажів з охорони праці з учнями та працівниками школи оформляється в спеціальних журналах.

  У школі відповідно до розробленого Положення про комісію з питань охорони праці створено комісію, яка складається з голови комісії та двох членів. Склад комісії було обрано на зборах трудового колективу. До складу комісії входить представник профспілки з питань охорони праці. Громадський інспектор здійснює І ступінь трьохступінчатого контролю в школі.

   Відповідно здійснених перевірок СДПЧ-20 м. Очакова  Рівненська ЗОШ І-ІІІ ступенів відповідає « Правилам пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України» У 2005 році придбано 7 вогнегасників нового зразка.

 При відсутності належного фінансування подальше придбання достатньої кількості вогнегасників тимчасово призупинено. Медобслуговування працівників школи здійснюється безкоштовно, технічний персонал школи забезпечений спецодягом.

 З метою пропаганди і профілактики безпечних умов праці в школі створено куточок з охорони праці.

  Відповідно до трудового законодавства всі працівники, які приймаються на роботу в школу проходять навчання та перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності з послідовною періодичністю.

Протягом  останніх пяти років у Рівненській ЗОШ  І-ІІІ ступенів службою охорони праці школи не зафіксовано жодного випадку  виробничого травматизму серед дітей та працівників.

2.4.Стан матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів, лабораторій, майстерень, спортзалів, спортмайданчика.

 Навчальні класи та кабінети школи забезпечені обладнанням та меблями в обсязі, який дає можливість проводити  навчально-виховний процес на належному рівні. Обладнання кабінету фізики та хімії відповідає вимогам Типового переліку для загальноосвітніх шкіл. Кабінет фізики електрифіковано, учнівські місця обладнані розподільними щитками з напругою 4-12 вольт, розподільні щити та проводка відповідають нормам техніки безпеки та ПТЕ електроприладів. Кабінет обладнано витяжною вентиляційною  шафою

 Класні кімнати початкових класів та навчальні кабінети обладнані меблями згідно з вимогами до вікового складу учнів. Майстерні укомплектовані станками для роботи по дереву і металу. Майстерня з обслуговуючої праці обладнана побутовими швейними машинками «Чайка».

  Спортивний зал школи обладнано типовим та нестандартним  обладнанням, що дає змогу  якісно виконувати програму з фізичного виховання. На спортивному майданчику  розташовані волейбольна і баскетбольна площадки, встановлено нестандартне обладнання.

Комп'ютерний клас забезпечений меблями.

На жаль, за браком коштів,  майже 20 років обладнання і меблі в школі не поновлювалися, частина обладнання застаріла морально та й фізичний стан ( особливо стільців) бажає бути кращим.

2.5. Забезпеченість сучасною комп’ютерною технікою.

В школі функціонує комп’ютерний клас з загальною кількістю 8+2 комп'ютера. Перші 4+1 комп. були поставлені в грудні 2005 року, а другі 4+1 комп. у грудні 2008 року. Комп'ютери придбані за кошти Міністерства освіти. Програмне забезпечення  Windows 2003, Windows XP, Windows 2007.

 В кабінеті інформатики проводяться  уроки інформатики в 5-6, 9-11 класах  5 годин на тиждень. Крім того, в кабінеті інформатики вчителями Пацюк Л.Я., Надобко Л.А., Гурова Г.М., Пішеніна Л.О., Нараївська Г.І. проводять уроки німецької мови, фізики, хімії, математики, історії. Вчителі      проводять додаткові заняття.

В цьому навчальному році учень 11 класу Нуцковський Іван посів І місце в олімпіаді з комп’ютерних технологій.

Вчителі школи широко застосовують при підготовці до уроків та при їх проведенні дидактичний методичний матеріал на електронних та лазерних носіях.

  На жаль, через слабкий сигнал в нашому районі вчителі інформатики не мають можливості на уроках використовувати Інтернет в режимі on-lain

2.6. Забезпеченість навчально-методичною та довідковою літературою, ефективність їх використання.

  Фонд  шкільної бібліотеки складає  14 714 примірників. Стабільний фонд підручників у школі становить 2 705 екземплярів. В школі щорічно виписується 8-10 найменувань періодичних видань на суму 800-1000 грн. Предметні журнали: «Початкова школа», «Початкове навчання і виховання», «Розкажіть онуку», «Вихователь групи продовженого дня», «Історія й суспільствознавство», «Історія України», «Позакласний час», газета «Історія України», «Світова література в загальноосвітніх  закладах України», «Вивчаємо українську мову і літературу», «Математика», «Інформатика», «Математика в школах України», «Фізична культура в школах України», «Цікава фізика», «Фізика», «Teenenglish», «Дайджест» , «Німецька мова в школах України»,  «Deutszh», «Колосок» та інш.  на суму 2800-3000 грн.

Кількість екземплярів  довідкової літератури складає 1675 приміників, близько 60% якої застаріла, особливо енциклопедії, методична та довідкова література з викладання усіх шкільних предметів. В останні роки школа почала отримувати    довідкову, наочну і методичну літературу, в тому числі:

·        Програми для ЗНЗ з усіх предметів для 10-11 класів;

·         Збірники навчальних програм для 10-11 класів;

·         Енциклопедія Олімпійського спорту в запитаннях і відповідях;

·        Олімпійська освіта (теорія і практика);

·        Твій олімпійський путівник;

·        Зірки олімпійського спорту України 1994-2008 – 10 примірників;

·        Наочність у плакатах для оформлення стендів «Зірки олімпійського руху»

  Слід зауважити, що заявки школи на підручники подаються вчасно і в повному обсязі, але, на жаль, виконуються не повністю, а іноді отримуємо літературу, що не відповідає вимогам програм. На даний час забезпеченість школи підручниками має такий вигляд:

Початкова ланка

Середня ланка

Старша ланка

1 кл.

2 кл.

3 кл.

4 кл.

5кл.

6кл.

7кл.

8кл.

9кл.

10 кл.

11 кл.

100%

86%

96%

100%

93%

91%

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Copyright MyCorp © 2018
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz